Biz Kimiz

Cemkimsan, gemi işletmeleri alanında uzman makine mühendisi Cemal Kağıtçı tarafından 1980 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Kuruluşundan beri ana faaliyet konusu olan gemi kimyasalları ve su şartlandırma kimyasalları konusunda ülkemizin ilk üreticilerinden biridir. Kuruluş amacı olarak ülkemiz sanayisine teknik kimyasal temini ve danışmanlığı vermeyi belirlemiş ve her geçen yıl pazar payını arttırarak işbirliği yaptığı işletme sayısını çoğaltmıştır. 

1994 yılında, bugün de üretiminin bir kısmını yaptığı Dilovası fabrikasına taşınmıştır. Geçen sürede aynı fabrikada kendi tescilli markalarının üretimini ISO 9001, ISO 45001 ve ISO 14001 standartlarına taşımıştır. Sanayiide su tüketimine ve çevreye verilen önem arttıkça IMO ve NSF gibi belgelerini edinen ve bu uluslararası kuruluşlar tarafından sürekli denetlenen Cemkimsan 2000'li yıllarda çevre bilinci konusunda sektöründe örnek bir firma olarak görülmektedir. 

 

2020 yılına geldiğimizde 8 ülkeye ihracat yapan, yurt içinde  tüm şehirlere 6 bayiisi ile hizmet veren, sektöründe lider bir çok firmanın üretimlerini yapan bir işletme konumundadır. 

Müşterileri ile kurduğu on yılları aşan çözüm ortaklıklarında başlıca hedefleri: işletme yatırımlarının en yüksek performans ile en uzun süre korunmasını sağlamak, girdi maliyetlerini kaliteden taviz vermeden düşürmek, enerji ve su kayıplarının önüne geçerek hem işletmelere hem de ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır.

< Geri